Köksal Çebi
koksalcebi@bcekmece-yerelkatilim.org
14.Ağustos.2013. Büyükçekmecenin Miladı…
18/08/2013

14.Ağustos.2013. Büyükçekmecenin Miladı…

Bu tarih, Büyükçekmeceliler için önemli bir dönüm noktasıdır bana göre. Tarihi ALBATROS KAMPI’nın satışına itirazı olanların ortaya koydukları DEMOKRATİK TEPKİ’lerden bahsetmiyorum. O da övgüye değer kuşkusuz. Anayasal Hakkımız olmasına rağmen toplum olarak ürkekliğimiz göz önüne alındığında; ortaya konulan haklı eylem her yönü ile takdire değerdi. Ancak “Yurttaşlık görevimizdi”, biz de yerine getirdik.

Hasan’ın Derneklerinden Biridir…

Benim sözünü etmek istediğim, yaptığı konuşma ile “Hasan’ın adamıdır, onun sözünden bir milim çıkmaz.” denilen Jimnastik Kulübü Derneği başkanı Melek Bozkurt’un üyeleri adına taleplerini ortaya koyarken sergilediği kararlı tutum ve mantıksal dayanakları ile doğanın ve toplumun savunuculuğunu aynı ölçüde ve eksiksiz olarak  yerine getirmiş olmasıdır. “İşte bağımsız ve tarafsız bir sivil toplum kuruluşu böyle olmalıdır.” dedirten bir tavırla. Ne diyelim, “Darısı hepimizin başına.”

Büyükçekmece halkı DEMOKRATİK TEPKİ vermesini bilir öteden beri...

Batıköy mahalle muhtarımız Seher İlhan Yıldız’ın Akçansa’ya karşı başlattığı eylemler ve takip eden verdiği ve uzun yıllardan sonra kazandığı hukuk mücadelesi hafızalardadır.

Derneğimiz de Eylem Kültürüne Katkıda Bulunmuştur…

Dağılmadan, daha doğrusu dağıtılmadan önce (Bu konuyu başka bir yazıda ele alacağım. Önemli çünkü.) Büyükçekmece Gönüllü Sivil Toplum Platformu ile Muhtarlarımızın ortak girişimi olarak gerçekleştirdiğimiz başarılı İMZA KAMPANYAMIZIN sonucunu web sitemizden okuyabilirsiniz.

Baz İstasyonları…

Belediye encümeninin kimselere haber vermeden ilçemizin 28 noktasına baz istasyonu kurulmasına izin vermesini önce mahallelerden ve mahallelilerle başlatıp belediye binası önünde yaptığımız protesto eylemi ve imza kampanyamıza ilçemizin sivil toplum kuruluşlarının ve meslek kuruluşlarının katkılarını da belirtmem lazım.

Bu sefer YAT LİMANI. Gene Kimseye Sormadan. Kafalarına Göre…

Yat limanı gibi bir ucubenin, bir hançerin sahilimizin ortasına kaçak olarak, hem de belediye tarafından kondurulmasına karşı çıkanlardan biri olmak bizim için onur olmuştur.

İlçemizdeki Diğer Önemli Dernekler, Meslek Odaları, Sendikalar ne Düşünüyor Acaba?

Sadece yerel yönetimler değil bizler sivil toplum kuruluşları da “Şeffaf, Katılımcı ve Hesap Verebilir” olmalıyız. Birbirimizi eleştirebilmeli, öneri yapabilmeli ve hesap sorabilmeliyiz!

Başta Diğer Çevre Derneklerimiz Olmak Üzere Sizleri Fikrinizi Beyan Etmeye Davet Ediyoruz…

 878 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sayın Kadıoğlu, Aynı anda hem belediye başkanı hem de kent konseyi başkanı olamazsınız! - 24/02/2015
Bir belediye başkanı, görevleri arasında kendisini denetlemek de olan kent konseyinin başkanı olabilir mi? Olursa ne olur?
NE YAZIK Kİ YOLA YARIM AKILLA DEVAM ETME KARARI VERİLDİ. (1) - 02/02/2015
Ortak akıl üretmek için ele geçen bir fırsat daha heba edildi. YÖNETİCİLERİN İYİ NİYETLİ TEMENNİSİ BİR İŞE YARAR MI?
Hasan Akgün’ün 20 yıllık DEMOKRASİ KARNESİ. - 22/10/2013
Değil ADAY; aday adayı bile olmaması gereken bu insan 5.kez belediye başkanlığına talip olmaktadır. Hem de CHP’den…
En Sonunda Anladım: Belediye Başkanı Sivil İtaatsizlik Yapıyor! - 08/10/2013
Büyükçekmece Belediyesinin Bir ETİK KURULU Var mı? Yıllık faaliyet raporlarını görebilir miyiz?
HESAP SORMAK; kullanılması keyfimize bağlı bir HAK değildir. YURTTAŞLIK ve HEMŞERİLİK GÖREVİMİZDİR.. - 01/10/2013
Büyükçekmeceli’lere neden satılacağı konusunda bilgi vermeden, Fikirlerini sormadan ve de HESAP VERMEYE ASLA YANAŞMADAN ve YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ.....
Sivil Denetleme Olmazsa Yerel Yönetimler Mafyatik Bir Örgüte Dönüşebilir mi? (2) - 08/09/2013
Sivil toplum kuruluşlarının denetleyemediği yerel yönetimler içten içe çürüyerek yozlaşır ve zamanla hukuk tanımaz mafyatik örgütlere dönüşürler.
Sivil Denetleme Olmazsa Yerel Yönetimler Mafyatik Bir Örgüte Dönüşebilir mi? (3) - 08/09/2013
Sivil toplum kuruluşlarının denetleyemediği yerel yönetimler içten içe çürüyerek yozlaşır ve zamanla hukuk tanımaz mafyatik örgütlere dönüşürler.
Sivil Denetleme Olmazsa Yerel Yönetimler Mafyatik Bir Örgüte Dönüşebilir mi? (1) - 02/09/2013
Yerel Yöneticiler Nasıl Oluyor da SİYASİ PARTİLERE KAFA TUTACAK, Devleti ve Kurumlarını Etkileyecek MAFYATİK BİR GÜCE ERİŞEBİLİYORLAR?
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret48182