Haberdara ilan vermeyin

STK’lar HABERDAR’a Sahip Çıktı, Herkesi Sahip Çıkmaya Davet Etti…

Böylesi Ancak Dikta Rejimleri altında, 28 Şubat’larda Olur…

 

Uzun bir zamandan beri Büyükçekmece’de kötü yönetimden şikâyetçi olduklarını söyleyen dernekler HABERDAR gazetesine yapılan muamelenin bardağı taşıran son damla olduğunu ifade ettiler:

 

09.Mart.2012 Cuma günü gazetemizde yayınlanan ve belediye başkanının bize reklâm veren bir kişiye baskı yaptığı haberi’nin aslında hiçbirini şaşırtmadığını anlatan dernekler şu noktaları vurguladılar:

 

Tek Adam Yönetiminin Doğal Sonucu…

Öteden beri savunduğumuz “Büyükçekmece’de demokrasi yok, insanların bilgi alma hakkını hiçe sayan antidemokratik bir yönetim, bir TEK ADAM YÖNETİMİ var” tezimiz doğruluk kazanmıştır. Dilekçelerimize kanuni zorunluluk olduğu halde cevap bile vermeye gocunanlardan başka ne beklenebilir! Başkalarının “Ekmeği ile Oynamak”tan daha büyük zulüm olabilir mi?

 

Basını Susturmak İçin Ekmeğini Kes…

Basın halkın müşterek sesi ise eğer “Basını Susturmak Halkı Susturmaktır”. Belediyemiz ilan ve reklamlarını hangi kriterlere göre ve hangi mecralarda yayınlatıyor? Yapılan harcamalar ne kadardır? Bu hususların da takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

 

Bu anlayışı şiddetle protesto ediyoruz…

Ve belediye başkanını açıklama yapmaya davet ediyoruz.

Hiç umudumuz yok. Çünkü; rüşvet iddialarında açıklama yapmadınız. Yat limanı konusunda dedikodular ayyuka çıktı, gene açıklama yapmadınız. Daha onlarca konuda biz cevap bekledik siz yılların size kazandırdığı büyük bir maharetle geçiştirdiniz! Biz de sizi savcılığa şikâyet ettik ama bundan sonra adaleti meşgul etmeyeceğiz.

 

Sizi Doğrudan Halka Şikâyet Edeceğiz. Bakalım Ne Yapacaksınız?

Lafa gelince en büyük demokrat, sıra icraata gelince faşizan bir tutum artık toplum nezdinde itibar görmeyecektir. Bu konuda açıklama yapmakta acele edin. Çünkü soracak daha bir sürü sorumuz var.

 

Haber Alma Hakkı İçin Toplumun Tüm Katmanları İsyan Etmeli…

İlçemizde yaşayan ve özellikle yerel yönetimlerdeki düzensizliklerden yerel basınımız kanalı ile haber alan herkes, siyasi partiler, meslek kuruluşları, sendikalar, dernekler, muhtarlar, Büyükçekmeceli duyarlı hemşeriler buna tepki vermeli, basınımıza sahip çıkacak demokratik olgunluğu göstermelidirler.

 

Yerel Basınımızın Herkes Tarafından Bir Görev Olarak Okunmalıdır.

Kapı Kapı Dolaşarak Abone Yapacağız…

Çok arzu ettiğimiz Yerel Demokrasinin gerçekleşmesi için ilçemizde yaşayan insanların; yerel yönetimlerde neler olup bittiğini, ilçemizin hak ve hukukunun korunup korunmadığını, ihalelerin usulüne uygun yapılıp yapılmadığını, belediye meclisinin ne işe yaradığını takip etmesi bunun için de YEREL BASINI dikkatle ve bir GÖREV olarak okuması gerekmektedir. Bunu sağlamak üzere gerekirse sivil toplum olarak kapı kapı dolaşarak bizzat kendimiz abone yapacağız.

 

Kanunlarımız; “Açık Ol”, “Hesap Ver” diyor ama…

Ülkemiz son yıllarda mevzuat açısından çok değişti, gelişti. Demokrasi alanında çok mesafe kat etti. Ancak bu olumlu gelişmelerden toplumun haberi yok. Haberi olanlar da uygulamak için isteksizler. Dile kolay sahip oldukları yetkileri halkla bölüşecekler! Yılların alışkanlığı kolay değişmeyeceğe benziyor. Değişim çağına ayak uyduramayanların, sivil toplumun haklarına sırtlarını dönenlerin, kulaklarını tıkayanların sonu hüsran olacaktır. Bizden söylemesi.

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret48182